לימודי רפואה באירופה

לימודי רפואה הפכו להיות בשנים האחרונות חלומם הרטוב של צעירים וצעירות רבים, אשר רואים בלימודים אלה התגשמות כל שאיפותיהם.

לא מעט צעירים וצעירות נתקלים בתנאי קבלה גבוהים במיוחד, כך שאצל לא מעט מאותם צעירים וצעירות לימודי הרפואה יישארו רק בגדר חלום.

מה דעתכם להתחיל וללמוד רפואה בחו"ל?

אומנם המרחק מהבית יכול להיות לא פשוט בכלל. אך תנאי הקבלה ברוב המדינות בעולם הם הרבה יותר הגיוניים מאשר תנאי הקבלה כאן בישראל, כך שיש לכם סיכויים גבוהים להגשים את החלום שלכם.

רוב הישראלים שמחליטים לעשות את הצעד הנועז הזה מעדיפים להשתקע דווקא באחת ממדינות אירופה.

כך מצד אחד לא תתרחקו ממש מהבית, וכל התנאים שיעמדו לרשותכם יהיו הרבה יותר נוחים ויעילים להגשמת השאיפות שלכם.

עלויות המחייה ועלויות שכר הלימוד באירופה בהשוואה לישראל הינם נמוכים באופן משמעותי, כך שאתם יכולים להרוויח שתי ציפורים במכה אחת.

גם תוכלו לקבל תואר יוקרתי אשר יפתח לכם לא מעט דלתות בעתיד, והעלות הכוללת של התואר כולו תהיה נמוכה בעשרות אחוזים בהשוואה להוצאת התואר בישראל.

הלימודים באירופה בפקולטות לרפואה יכולים להתבצע הן בשפה המקומית והן בשפה האנגלית.

כך שאם אתם שולטים בשפה האנגלית אין לכם מה לחשוש מהנושא, כי רוב הלימודים יתבצעו בשפה שאתם מכירים ומבינים.

התנאים המקדימים בכל מוסד לימוד משתנים, אך כאשר מדובר על לימודי רפואה באירופה ברוב המקרים המועמדים נדרשים לעבור מספר מבחנים ומבדקים.

בחינות קלות יחסית באנטומיה, פיסיקה וכימיה, ולאחר מכן גם ראיון אישי קצר עם האחראי על הפקולטה על מנת לאשר את הצטרפותכם אל הלימודים.

מהם הדברים שחשוב לקחת בחשבון כאשר מתחילים לימודי רפואה באירופה?

אזרחות אירופאית יכולה להפוך את השהות באירופה להרבה יותר קלה ופשוטה.

בעזרת אזרחות אירופאית תוכלו להתקבל ללימודים באופן מהיר הרבה יותר בהשוואה לסטודנטים ישראליים. בנוסף במהלך התואר תוכלו לעבוד בעבודות שונות על מנת שתוכלו להתקיים בצורה ראויה ומיטבית.

ברוב מוסדות הלימוד באירופה הלימודים עצמם אורכים כשש שנים, ולכן חשוב מאוד לקחת את הנושא הזה בחשבון.

במהלך ששת שנות הלימודים תיהנו מחופשות קצרות בין סמסטר לסמסטר, ולכן רוב הזמן אתם תהיו רחוקים מהמשפחה ומהחברים.

במידה ואינכם מחזיקים באזרחות אירופאית, העלות של לימודי הרפואה ביחד עם כל ההוצאות הנלוות יכולות להגיע לעשרות אלפי יורו.

לכן אתם חייבים להיות בטוחים שאתם מסוגלים לעמוד בהוצאות הללו מבעוד מועד מכיוון שמי שאינו מחזיק באזרחות אירופאית לא יוכל לעבוד במהלך התואר.

באפשרותכם לבחור בין מקצועות הרפואה הרגילים ובין מקצועות רפואה אחרים כגון וטרינריה, רפואת שיניים או רפואה אלטרנטיבית. לכן חשוב מאוד שתבדקו את כל האופציות העומדות לרשותכם בכל אחת מהמדינות באירופה, כך שתהיו בטוחים שעשיתם את הבחירה הנכונה.

אילו מדינות באירופה הן מהטובות ביותר ללימודי רפואה?

ברוב המקרים כל מדינה גדולה באירופה תוכל להציע לכם סל לימודים מגוון ומקיף, כאשר בין היתר תוכלו למצוא גם לימודי רפואה על כל גווניה. אך כיום באירופה קיימות מספר מדינות אשר מציעות את רמת הלימודים הטובה ביותר לסטודנטים המגיעים אליה מהעולם כולו.

המדינה השכיחה ביותר ללימודי רפואה באירופה היא איטליה, שאליה מגיעים מידיי שנה מיליוני סטודנטים מכל רחבי העולם. תוכלו למצוא לימודי רפואה גם בעיר הבירה רומא וגם בערים גדולות אחרות כמו מילאנו, ורונה ונאפולי.

באפשרותכם להוזיל את עלות התואר על ידי הגשת בקשה למלגות ממוסדות שונים באיטליה עצמה. סך הכול מדובר באחת מהאופציות האהודות ביותר על סטודנטים ישראלים.

צ'כיה הפכה להיות בשנים האחרונות יעד שכיח במיוחד עבור סטודנטים מהעולם כולו אשר רוצים ללמוד רפואה.

אומנם הלימודים בצ'כיה יקרים יותר מרוב האופציות האחרות ברחבי אירופה, אך גם רמת הלימודים גבוהה בהתאם. בצ'כיה תוכלו למצוא לימודי רפואה במוסדות לימוד רבים, כאשר לסטודנטים הזרים מוצעים מסלולים בשפה האנגלית.

גם רומניה והונגריה הצטרפו בעשור הקודם אל האיחוד האירופי, דבר שגרם למיליוני סטודנטים מאירופה ומהעולם כולו להתחיל ללמוד רפואה במדינות הללו.

היתרון הבולט ביותר במדינות הללו הוא העלות הנמוכה של המחייה, ושכר לימוד זול בהשוואה אל שאר מדינות אירופה.

אך במדינות הללו תתקשו למצוא קורסים מיוחדים המועברים בשפה האנגלית, ולכן תצטרכו להכיר את השפה המקומית.

השאירו פרטים לבדיקת זכאותם לדרכון פורטוגלי
שתפו בקליק
כתבות נוספות

תוכן עניינים

דילוג לתוכן