איפה הכי קל לקבל אזרחות אירופאית

איפה הכי קל לקבל אזרחות: התשובה היא אזרחות פורטוגלית

איפה הכי קל לקבל אזרחות פורטוגל כבר אמרנו?
התשובה היא דרכון פורטוגלי לו זכאים בני עדות המזרח בעיקר.
ארצות המוצא המקנה זיכה לאזרחות פורטוגלית הם ; יוון , בולגריה, טורקיה, מרוקו, טוניס, אלג’יריה, ברזיל במקרים מסויימים גם ממדינות כגון עיקר ועוד.
כיום ניתן לעבור את הליך הוצאת דרכון פורטוגלי בחיפה על ידי משרד הפורטוגלים.
על מנת לבדוק זכאות יש לבחון האם שם המשפחה שלכם , שם המשפחה של סבא , שם המשפחה של סבתא טרם נישאה , או שם המשפחה של אדם מהעץ המשפחתי שלכם מופיע ברשימה.
הרשימה של שמות המשפחה של הזכאים לדרכון פורטוגלי היא אוסף של מחקרים של חוקרים רבים שונים הבולטים במומחיותם ביהדות ספרד.
אם שמכם אינו מופיע ברשימת שמות המשפחה של אנוסי פורטוגל או רשמית שמות המשפחה דל מגורשי ספרד עדיין ניתן למצוא עבורכם זכאות במידה והיא קיימת כמובן על ידי מחקר מעמיק יותר.
לאחר שבדקתם זכאות ראשונית ונמצאתם מתאימים להליך ההתאזרחות איפה שהכי קל לקבל אזרחות הינכם מתבקשים לאסוף מסמכים מהמשפחה ולבנות עת משפחתי.
המסמכים הנחוצים בעיקר הם דרכונים ישנים של הביא והסבתא או של ההורים, תעודות לימודים ושהות במדינות שפורטו קודם , וכן תעודות נישואין וכתובות .
לאחר מכן יש להכין חוות דעת מקצועית אשר תבליט את זכאותכם לדרכון פורטוגל מכוח חוק אנוסי פורטוגל ומגורשי ספרד.
לאחר איסוף המסמכים ועיבודם על ידי יצירת חוות דעת על המבקש לפנות לקהילות השונות בפורטוגל אשר להם סמכות נגזרת שניתנה על ממשלת פורטוגל על מנת לתת מעמד של הכרה של כצאצאי הקהילה, דבר המקנה למעשה הילה לשם הגשת בקשת ההתאזרחות הרישמית.
עם קבלת ההכרה על ידי קהילת יהדות פורטוגל.
פורטו או לחליפין ליסבון , יש לבקש מסמכים נוספים הנוגעים למתאזרח בעצמו לרבות תעודת לידה עדכנית וכן תעודת העדר עבר פלילי קונסולרי, ועימות דרכון אשר מפרט כניסות ויציאות.
את כל אלא יש לעגן באישורי אפוסטיל ותרגומים על ידי נוטריון.
לאחר כל אלא מכינים את הבקשה הרישמית ומגישים אות על ידי משרד מקומי בפורטוגל , על מנת שיוכל לעקוב ולפעול עבורכם במידת הצורך אם תדרשו למלא בקשות נוספות שידרשו בקונסרבטוריה הפורטוגלי.

כתיבת תגובה